Sprzedaż Dom

Góralski dom marzeń w sercu Beskidów z panoramą Tatr

2 600 000 zł (14 607 zł/m²)
178.00 m²
Powierzchnia
5
Pokoje
22.05
Zaktualizowano

Opis nieruchomości

Góralski dom marzeń w sercu Beskidów z panoramą Tatr

Na Sprzedaż klimatyczny dom całoroczny położony w Beskidzie Wyspowym (w okolicy Żegociny) godzinę drogi od Krakowa.

Dom wykonany tradycyjną, podhalańską technologią góralską przez lokalnych cieśli - z bali oraz naturalnym mszeniem. Dom zapewnia bezpośredni widok na beskidzkie doliny oraz same Tatry z okalającego parter domu tarasu. Przez kilkanaście lat służył właścicielom jako miejsce wytchnienia, regeneracji oraz czasu z rodziną - przyszedł jednak czas na nowy etap w historii tego wyjątkowego miejsca.

Posłużyć może zarówno jako rekreacyjne siedlisko, ale też jako pełnoprawny dom jednorodzinny z niezwykłym klimatem. W domu znajdują się 4 sypialnie oraz dodatkowe miejsce na antresoli, 2 łazienki oraz przestronny pokój dzienny połączony z kuchnią, którego centralne miejsce stanowi stylowa, żeliwna koza Jotul.

Dom jest podpiwniczony (2 pomieszczenia, służące jako spiżarnia oraz magazyn), a także posiada wewnętrzny garaż mieszczący dwa samochody oraz wiatę pod tarasem zapewniającą dodatkowe miejsce parkingowe, pokryty jest dachem z gontu bitumicznego. W budynku zamontowano drewnianą stolarkę okienną wraz z okiennicami, Dojazd do nieruchomości prowadzi drogą utwardzoną. Nieruchomość posiada dostęp do mediów: woda, prąd oraz przydomowa oczyszczalnia ścieków.

To miejsce może służyć także jako przestrzeń pracy twórczej, gdzie z drewnianego balkonu można oglądać tatrzańskie szczyty - zarówno zimą, jak i latem.